• Çağrı Merkezi 0 850 532 67 00

Yardım

ÜRÜN İADESİ


İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim ?

Gönderdiğiniz ürün/ürünler Grisepet.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 3 ile 5 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta bilgi mesajı gönderilir.

Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak 3 ile 5 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılacaktır.

Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz banka IBAN hesabınıza paranız geri ödenir.
 
Taksitli Ödemeler:

Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.
 

BANKANIZ Hesabınıza Yansıma Süresi (İş Günü)
  Kredi Kartı Banka/ATM Kartı 
Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş 4 8
Turkland Bank A.Ş 8 8
Odea Bank A.Ş 4 8
Tekstil Bankası A.Ş 8 8
BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş 8 8
Akbank A.Ş 2 8
Şekerbank T. A.Ş 8 8
Halkbank A.Ş 2 8
TEB A.Ş 8 8
ING Bank A.Ş 8 8
Aktif Yatırım Bankası A.Ş 8 8
Burgan Bank A.Ş 8 8
Citibank A.Ş 4 8
HSBC Bank A.Ş 1 8
Anadolubank A.Ş 4 8
Turkish Bank A.Ş 8 8
Garanti Bankası A.Ş 2 8
Fibabanka A.Ş 8 8
Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş 8 8
Finansbank A.Ş 1 8
Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş 8 8
Alternatifbank A.Ş 8 8
Denizbank A.Ş 8 8
Türkiye İş Bankası A.Ş 1 8
Vakıfbank A.Ş 4 8
Yapı Kredi A.Ş 2 8
Ziraat Bankası A.Ş 2 8

İade şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim ?

1. Satın aldığınız ürün,  kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Grisepet.com’ a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz.

2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

3. Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda, tekrar satışa uygun ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir.

14 günlük iade sürem doldu, ürünü iade edebilir miyim?

Yasal süreçler gereği iade işlemleri, ürünün size teslim tarihinden itibaren ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir. Bu sürenin dışında kalan talepler karşılanamamaktadır. Mesafeli satış yönetmeliğinin 12. maddesinin 1. fıkrasına göre tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde bütün bedelleri geri ödemekle yükümlüdür.

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim ?

İade işlemlerinde “kargo ücreti” ödemezsiniz. Bu doğrultuda, e-posta adresinize gönderilecek olan, “kargo gönderi kodu” nu kullanarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile gönderebilirsiniz.