FİYAT

Ucuz ve Kaliteli Klavye Çeşitleri
 

Bilgisayarları kullanırken giriş birimi olarak nitelendirdiğimiz ve yazdıklarınızı aktarmak için başvurduğunuz klavyeler, gelişen teknolojinin sunduğu imkanlarla donatılmaya başladılar. Geliştiriciler sayesinde sadece girdi ürünü olmaktan çıkan klavyeler, saatler süren bilgisayar kullanımlarında el ve bilek sağlığınızın için en iyi şekilde tasarlanıyor.

Klavye Fiyatları

Tuş yapılarına, basma hissiyatına, tuş kombinasyonlarına ve konumlarına önem veriyorsanız; üreticilerin sundukları yüzlerce birbirinden farklı ürünleri inceleyerek, kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü tercih edebilirsiniz. Eğer bir ofis ortamında çalışıyorsanız pratiklik ve dayanıklılık gibi birden fazla değişkeni göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer bir tasarım atölyesiniz varsa görselliğe önem veren kullanıcıların sıklıkla tercih ettikleri kablosuz modeller, daha şık bir ortam oluşturmanızı sağlayabilir.Ayrıca klavyeyle uyumlu bir fareye de ihtiyacınız olacak, ister ayrı ayrı ürün belirleyebilir, isterseniz bütünleşik klavye ve mouse setlerine göz atabilirsiniz.

İsteğinize göre tercih edeceğiniz klavyelerin fiyatları; marka, model, beraberinde gelen ekstra özellik ve değişkenlere göre farklılık gösterebilir.

Ergonomik Klavye Seçimi

Saatlerce bilgisayar başında kalıyorsanız, çok şikayet ettiğiniz konulardan biri el ve bilek ağrılarınız olabilir. Yanlış tercih edilen ya da seçilen klavye modelleri ve klavye mouse setleri, bu tür ağrıların başlıca nedenlerindendir. Görsel olarak hoş ve etikileyici görünen bazı klavyeler, herhangi bir şekilde tuş,yükseklik, kalınlık ve hassasiyet bazında ergonomik yapıda olmayabilir. Bu yüzden sadece görsel algı değil, özellikle el ve bilek koruması olan ve yine sertifikalı ürünlerden yana tercih göstermeniz, uzun süreli yazı yazma veya oyun oynama süreçlerinden ağrısız bir şekilde zaman geçirmenizi sağlayabilir.